06 April

CORONAVİRÜS VE HAŞERE İLAÇLAMA

Coronavirus salgını sırasında zararlılar gelişmeye başladı Zararlılarla mücadele halihazırda tüm dünyada halk sağlığının ön saflarında; verilen şimdi kendimizde bulduğumuz durum daha da önemli olabilir. Kapatılması okullar, barlar, restoranlar, oteller, turistik yerler ve diğer halka açık yerler sosyal uzaklığın istenmeyen sonuçları olacaktır. Hayvanlar her zaman hızlı adapte olurlar ve sonuç olarak İngiliz haşere kontrol üreticisi PelGar […]

Coronavirus salgını sırasında zararlılar gelişmeye başladı


Zararlılarla mücadele halihazırda tüm dünyada halk sağlığının ön saflarında; verilen şimdi kendimizde bulduğumuz durum daha da önemli olabilir. Kapatılması okullar, barlar, restoranlar, oteller, turistik yerler ve diğer halka açık yerler sosyal uzaklığın istenmeyen sonuçları olacaktır.
Hayvanlar her zaman hızlı adapte olurlar ve sonuç olarak İngiliz haşere kontrol üreticisi PelGar International, birçok zararlı türünün doğrudan bir sonucu olarak gelişeceğini öngörmektedir. Gerekli küresel önlemler, Genel günlük aktivitemiz, iş ve boş zamanlarımızda birçok zararlıyı uzak tutar ortamları; Zararlılar genellikle insan teması ve istilalarından uzak durmayı tercih ederler. Hızlı bir şekilde tespit edilir ve ele alınır.


Ancak, birçok binanın tamamen kapatılması, haşere teknisyenlerinin
mevcut haşere kontrol planlarına devam etme veya enfestasyonlar. PelGar’ın teknik başkanı Sandy Mackay şöyle diyor: “Zararlılar varsa
Bu bina popülasyonlarındaki yeterli yiyecek ve su hızla artacaktır.
Bu binaların içinde yiyecek ve su yetersizse, zararlılar aramada dağılacaktır. Kamusal toplumsal hareket eksikliği, temizlik ve
zemin bakımı, ayrıca normalde tutmak için istekli olan zararlıları embolden edecek görme; onların gelişmesini sağlamak. Bu nedenle zararlıların artmasını beklemeliyiz.


Çöp ve çöp kutularından kolay yiyecek bulmak için sokaklarımızdaki fareler gibi. Bu zaten bazı bölgelerde olmak; Örneğin ABD’deki New Orleans zaten hızlanıyor bu sorunla mücadele etmek için yem programlarını kendi evlerimizde farelerde, karıncalarda ve sineklerde çok kârlı bir artış görebiliriz azaltılmış hareketimizden. Evlerinizi ve bahçelerinizi düzenli tutmaya devam edin ve çöpleri zararlıları caydırmak için kutularda. ”
Dünyanın dört bir yanındaki hükümetler, temel sanitasyonun devam etmesini sağlamak için birleşti bu süre boyunca vazgeçilmez bir hizmet olarak. ABD’de haşere kontrolü temel bir hüküm olarak vurgulanır. İngiltere’de haşere kontrol üreticileri ve teknisyenler halk sağlığı sektöründe ‘anahtar işçileri’ olarak çalışmaya devam edebilirler.
hijyen, ancak birçoğunun kendi koşullarına ve tercihleri.
Bazıları rutin olarak yönettikleri binalara erişemezken, diğerleri yönetebilir.


Bazıları ev içi hizmet sunmaya devam ederken, bazıları savunmasız olabilir korumak istedikleri aile üyeleri. Şirketler ve teknisyenler dengelemelidir.
Müşterilerinin, çalışanlarının ve ailelerinin korunmasına karşı haşere kontrolünün ihtiyaçları; endüstrinin verebileceği kapsamlı bir karar değil, bireysel düşünme Dünya genelinde ilgili haşere kontrol yetkilileri üyelerine
ileriye. Bu kararların sonucu ne olursa olsun, Zararlılar sosyal uzaklık ölçütlerimizle kısıtlanmamıştır.